
Van een “saaie” tuin waar Rhododendrons de boventoon voerden en de lagere planten hun beste tijd gehad hadden naar een kleurrijke voortuin met parkeergelegenheid en veel meer openheid. HK Groen haalde de voortuin leeg, verving het grijze split voor een lichtere kleur Japans split en maakte langs de borders een kasseienstrook. De kliko’s zijn uit het zicht achter een hederahaag geplaatst.
Om wel de nodige privacy te behouden, plaatsten wij Taxus en Portugese laurier. Voor de glooiende borders is er gekozen voor een grotendeels wintergroene mixbeplanting met verschillende kleuren, bloeitijden en structuren. Dus geen saaie en kale wintertuin.
Bestaande siergrassen zijn opgepakt en hebben een verjongingskuur gekregen door ze te scheuren en verdelen over de diverse borders. Als eyecatchers plaatsten wij twee meerstammige krentenbomen (Amelanchier) en hebben wij uit de achtertuin Chinese Roos (Hibuscus) en Kornoelje (Cornus) verplant naar de voortuin. Ook deze hebben verschillende bloeitijden. Zo is deze voortuin jaarrond straks een genot om naar te kijken.
Tegen de woning zijn op diverse plekken gaaspanelen geplaatst met klimplanten. Ook hier verschillende bloeitijden en structuren om zolang mogelijk bloemen tegen de muur te hebben. Er is gekozen voor Clematis (Bosrank) Apple Blossom en Whisley Cream, Kamperfoelie (Lonicera Cerotina), Toscaanse Jasmijn (Trachelospermum jasminoides) en Blauwe regen (Wisteria). En met zoveel bloemenpracht is er uiteraard beregening aangelegd in de borders.
De meeste beplanting heeft wel even tijd nodig om te groeien. Over een jaar of twee is de tuin écht op zijn mooist en maken we zeker nieuwe foto’s. Eventjes geduld nog a.u.b. ;-)
ProjectenVul dan ons contactformulier in. Wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.